Отборът на Спортно училище „Васил и Левски” спечели футболният турнир

Отборът на Спортно училище „Васил и Левски” спечели футболният турнир Синя Академия в Кюстендил, за ученици 5- 6 клас - май - юни 2019 година.  Техен достоен съперник на финала бе тима на Първо ОУ „Св. Св. Кирил и Методий”. Мачът завърши 2:2 в редовното време, а при изпълнението на дузпи по- точни бяха футболистите от Спортното училище. Те бяха водени от учениците Любослав Любомиров- 8 клас и Александър Веселинов- 9 клас. И двамата се обучават и ще завършат като помощник- треньори по футбол, и този турнир бе отлична практика за тях, каза учителят им Кирил Мицов. Треньор на този набор футболисти е Николай Наков.
На полуфиналите, Спортно училище победи 7- мо ОУ, а Първо ОУ елиминира ПМГ.  В спор за 3- то място, ПМГ спечели битката срещу 7- мо ОУ също след изпълнение на дузпи.
В турнира Синя Академия участваха 8 отбора с по 10 футболисти. Участваха още отборите на 2- ро ОУ, 3- то ОУ, 5- то ОУ и 6- то ОУ. Стотици бяха феновете на синята идея,  които бяха на стадион Осогово.
Голмайстор на турнира с 16 попадения стана Христо Въжаров от Спортното училище. Най- добър вратар на турнира стана Виктор Йорданов от ПМГ. За най- полезни играчи бяха наградени Кристиян Даскалов от ПМГ и Радослав Атанасов от 1- во ОУ.
Кметът Петър Паунов връчи купата на победителите. Другите награди връчиха председателят на фен клуб Торсида- Кюстендил Слави Велинов, които организираха турнира, председателят на Тръст Синя България Никола Генов, председателят на Левски Фемили- Милен Панайотов и председателят на София- Запад Павел Георгиев.
Всички деца получиха за спомен екип на синия отбор, с който участваха в турнира, медали и много награди.
Гости на турнира бяха изпълнителният директор на ПФК Левски Павел Колев и юношите на сините Деян Иванов, както и талисманът Лъвчо, който се снима за спомен с всеки пожелал.