Наши възпитаници сред най-добрите на турнира за спортните училища

Възпитаници на "Шурикен" сред най- добрите на турнира за спортните училища

Първи Национален турнир по карате за ученици в спортни училища се проведе в град Плевен. В него участваха 9 деца от Карате Клуб "Шурикен", които учат в Спортно

училище "Васил Левски"- Кюстендил взеха участие и спечелиха 2- ро място в крайното комплексно класиране.

Спортно училище “Васил Левски” гр. Кюстендил

За учебната 2023/2024 година в СУ се обучават 159 ученици от 5-ти до 12-ти клас. Грижите за доброто обучение и възпитание са поверени на преподаватели, учители по спорт, треньори и възпитатели с богат опит и доказан професионализъм.

След завършване на основно образование учениците продължават професионално обучение по професии: помощник –треньор по вид спорт. Основни спортове в СУ са: футбол, волейбол, борба, карате, художествена гимнастика, джудо и скокове на батут. Всяка година в СУ се награждават 10-те най-добри спортисти, спечелили призови места в първенства и турнири.