Спортист на 2016

Иванка Барутчийска е №1 за 2016 г. в Спортно училище "Васил Левски" в Кюстендил. Тя е състезател по борба, свободен стил, републикански шампион на България. Нейни подгласници станаха Ванеса Натова, републикански шампион по карате и Йоан Спасов, шампион по борба, класически стил.
Челната десетка на най- добрите спортисти допълват: Моника Илиева- борба; Стефан Тодоров- борба; Мира Христова- художествена гимнастика; Володимир Георгиев- карате; Михаил Михайлов- борба; Димитър Илиев- борба и Георги Аначков- борба.
Изключително забавно и атрактивно бе шоуто по обявяване на 10- те най- добри спортисти на годината в Спортното училище. Като овациите на публиката обраха Малък Дядо Коледа и огромна Снежанка.
Директорът на Спортно училище Васил Левски Кюстендил Любомир Анчев награди всички номинирани от различните видове спорт, постигнали успехи на републикански и международни състезания.
Отличен бе и детският отбор на "Велбъжд", с треньор Кирил Мицов, който достигна до 1/ 8 - финалите от турнира за Купата на БФС, като елиминира "Славия" и отстъпи с достойна игра пред "Лудогорец".
Кирил Мицов и Емил Димитров- карате бяха отличени и за успехите им като треньори през 2016 година. Треньор на годината стана Валя Райчева- борба.